516 516 340 | 518 518 070 hawkink.tattoo@gmail.com
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram

Bezpieczeństwo i higiena

JAK DBAĆ O HIGIENĘ SWOJEGO NOWEGO TATUAŻU?

W naszym studio tatuażu Warszawa Hawk Ink Tattoo pracujemy na olejach i na sprzęcie najwyższej klasy. Zapewniamy sterylność, a także bezpieczeństwo wykonywanych usług.

Przed rozpoczęciem pracy, miejsce na skórze trzeba zdezynfekować, a tam gdzie ma być zrobiony tatuaż musi zostać należycie ogolone.

Bardzo ważną sprawą jest sterylność sprzętu do tatuowania. Igieł absolutnie nie wolno używać do kolejnego tatuażu innej osoby. Przed kolejnym tatuowaniem pozostały sprzęt należy wysterylizować w odpowiednich do tego płynach.

Po całkowitym wykonaniu tatuażu w Studio tatuażu Warszawa Hawk Ink wyciera się go ze zbędnego rozmazanego nadmiaru tuszu. Dobrze jest odczekać parę minut, dopóki nie przestanie pojawiać się na świeżo wykonanym wzorze osocze, a następnie należy posmarować go maścią do pielęgnacji, a następnie okryć.

Odnośnie przykrywania jest kilka sposobów – można użyć folii, choć folia czasami nie spełnia swojego zadania, ponieważ tatuaż nie dostaje powietrza. Jeżeli już, to folie należy założyć na maksymalnie dwie godziny. W niektórych przypadkach można założyć papier ręcznikowy – wysuszamy nasz nowo wykonany tatuaż, a następnie nanosimy maść, a potem papier.

HIGIENA TATTOO W DOMU

W pierwszej kolejności należy zdjąć papier lub folię, na którym mogą pojawić się kropelki naszego osocza.

Mówimy i powtarzamy każdemu! – tatuaż najlepiej goi się gdy jest odkryty, dostaje powietrza i skóra oddycha. Tatuażu NIE WOLNO moczyć zaraz po jego wykonaniu. Należy przemywać chłodną wodą i antyseptycznym mydłem, które możemy nabyć w odpowiednich drogeriach.

Trzeba pamiętać, aby smarować go systematycznie maścią, np. Alantan Plus dostępną w każdej aptece.

JAK SMARUJEMY?

Nanieść odpowiednią ilość maści na wzór i dokładnie rozsmarować. Nie przesadzać z jego ilością, ponieważ wzór musi być nasączony, a nie pływać w jego nadmiarze. Nie udoskonali, ani nie przyspieszy procesu gojenia naszego tatuażu, gdyż pod grubą warstwą zacznie “puchnąć”, a następnie wydzieli się osocze, które może spowodować prześwity na tuszu i wzór przestanie być doskonały. Zalecamy smarować nasze tattoo rano i wieczorem.
Jeżeli zaczną pojawiać się strupki (będziemy odczuwać swędzenie) absolutnie się ich nie zdrapuje, bo usunie się tusz! Wiemy że swędzenie jest uciążliwe, ale dla dobra naszego wzoru nie drapiemy!
Kiedy wreszcie wszelkie strupki zejdą i tatuaż będzie gładki, wtedy zacznie się łuszczyć skóra. Nie trzeba się martwić, gdyż to normalny proces gojenia się tatuażu na naszej skórze. Nanosimy maść, żeby nasza skóra nie była sucha i pozbędziemy się szybko tego rodzaju procesu.
Po całkowitym wygojeniu wzoru skóra na tatuażu będzie delikatna.

Najlepszym okresem do zrobienia tatuażu są chłodne, nie za bardzo gorące lub nasłonecznione dni, ponieważ świeżo wykonanego tatuażu nie wolno wystawiać na słońce, gdyż wyblaknie.

Opisana powyżej metoda jest opracowana przez naszą ekipę ze Studio tatuażu Warszawa HAWK INK TATTOO
i taką polecamy swoim klientom, aby byli zadowoleni ze świadczonych przez nasze studio usług i chętnie do nas wracali.

Facebook